Rajskie plaże, turkusowo-błękitna woda, płytkie laguny, bujna przyroda i imponujące góry, tak najkrócej opisać tę przepiękną wyspę jaką jest Mauritius. Uwierzcie nam, że przebywając na Mauritiusie nie można mieć dość malowniczego piękna tej wyspy.
Możecie wybierać pomiędzy wycieczkami po lesie deszczowym, a polami golfowymi, między plażowaniem i pływaniem w łagodnych falach, a żeglowaniem jachtami. Możliwości spędzania wolnego czasu na Mauritiusie są nieograniczone.
Linia brzegowa wyspy Mauritius ma około 200 km długości, z czego około 170 km charakteryzuje się długimi piaszczystymi plażami. Północno-zachodnie wybrzeże rozciąga się od stolicy Port Louis do Cap Malheureux.
Piękne piaszczyste plaże, doskonałe miejsca do nurkowania i spektakularne zachody słońca czekają na Wasze przybycie. Znajduje się tu również Grand Baie, jeden z głównych ośrodków turystycznych, z zapleczem rekreacyjnym i rozrywkowym. 
Plaże na wschodnim wybrzeżu wyspy oferują najlepsze warunki dla windsurferów.
Dla tych, którzy kochają słońce, zatoki Belle Mare i Trou d'Eau Douce z pewnością spełnią ich oczekiwania.
Południowa część wyspy fascynuje swoim malowniczym pięknem i dziewiczą przyrodą. Rozległe plantacje trzciny cukrowej, skaliste wybrzeża i małe zatoczki charakteryzują region między Mahébourg i Souillac. 
W Bel Ombre znajdziecie wspaniałe kompleksy hotelowe i naturalne plaże. Na zachodnim wybrzeżu między Le Morne i Port Louis, długie piaszczyste plaże przeplatają się z górami, zielonymi wzgórzami, odległymi wioskami i ekskluzywnymi kurortami.
Plaże między Flic en Flac i Le Morne uważane są przez wielu za najdłuższe i najpiękniejsze na wyspie.

Czego zatem chcieć więcej? Róbcie rezerwacje na Mauritius w DERTOUR, pakujcie walizki i w drogę.